Brněnské skotské hrátky

V neděli 24.9.2006 jsme v Mariánském údolí v Brně-Líšni uspořádali "Brněnské skotské hrátky". Akce proběhla v rámci setkání rodin - majitelů rodinných pasů, které bylo tentokrát tématicky zaměřeno na Skotsko. Všichni příchozí návštěvníci (registrovali jsme asi 750 dětí s rodiči) měli možnost zasoutěžit si v tradičních skotských, převážně silových disciplínách. Kdo absolvoval skotskou část a vyplnil malý test o Skotsku, mohl se zúčastnit slosování o zajímavé ceny (byly zde publikace o Skotsku, zájezdy od Student Agency, hračky pro děti, skotský vřes, skotské hrnečky, deštníky, bačkory atd.)

Pro účastníky byly připraveny také další atrakce - přítomní grafici dětem malovali na obličeje a pletli copánky, všichni si mohli vyzkoušet střílení z luku a hod oštěpem, nebo opéct špekáček na ohni. V areálu přilehlé restaurace byla možnost občerstvení a další zábava pro děti, dospělým zpříjemňovala posezení hudební skupina Lodníci.

Na hlavním pódiu se po celé odpoledne střídal výtečný Tonda Kala s hudební a taneční skupinou Žert a dudákem panem Angerem. Přítomni byli představitelé našeho města a kraje –hejtman, pan ing. Stanislav Juránek , který stál u zrodu rodinných pasů na Jižní Moravě, RNDr. Barbora Javorová, kandidátka na brněnskou primátorku, náměstek primátora ing. Jan Holík, Michal Hrazdíra, náš reprezentant v cyklistice (OH Athény 14. místo) a další. Malé děti asi nejvíc potěšilo vystoupení "Majdy" Reifové z Kouzelné školky.

 

Děti si mohly také prohlédnout ochočené dravé ptáky, zatímco jejich rodiče si poslechli přednášku o pravé skotské whisky, kterou přednesl pan Burda, který po celé odpoledne nabízel ochutnávku, větší děti se poučily při přednášce o životě skotských vojáků a měly možnost si vyzkoušet pravý skotský kilt.

 

Díky krásnému počasí se odpoledne v údolí sešlo hodně lidí a na jejich tvářích bylo vidět, že se jim akce líbila a my věříme, že na dalším odpoledni s rodinou v rámci rodinných pasů určitě nebudou chybět.

Další zmínky o akci naleznete např. zde:
Brněnské skotské hrátkyBrněnské skotské hrátkyBrněnské skotské hrátkyBrněnské skotské hrátky